Strava při průjmu: Jak zastavit průjem

By • Čvc 5th, 2013 • Category: Reklamní články

Průjem je velmi nepříjemný. Řekneme si jak by měla vypadat strava při průjmu. Aneb jak efektivně zastavit průjem.

Průjem u malých dětí i dospělých

Alespoň jednou za život zažije průjem snad úplně každý. Při průjmu chodíme na záchod velmi často a stolice je velmi řídká. Někdy se dokonce stane, že postižený ani nedokáže doběhnout na záchod. Průjem se objevuje jak u malých dětí, tak může potrápit i dospělé. Průjem vzniká díky tomu, že naše tělo chce z tělo něco vypudit. Při střevní chřipce jsou to například různé bakterie.

Jak má vypadat strava při průjmu?

Když nás postihne průjem, tak se nasazuje ihned dieta při průjmu. Na samém začátku se může zařadit krátké období bez jídla, pije se pouze voda. Pak se postupně může využít suchý rohlík nebo Karlovarské suchary. Po čase je možné zařadit i bílou rýži s máslem. Vždy je třeba se řídit také vašemi pocity.

Skryté příčiny průjmu

V článku průjem léčba popisujeme klasickou léčbu průjmu. Někdy se však nejedná o klasický průjem, ale jedná se o průjem, který je vyvolán nějakým onemocněním. Jedním z onemocnění je Celiakie. Postižení by neměly vůbec konzumovat lepek a když si dají lepek, tak se u nich právě objeví průjem. Průjem se objevuje také u lidí, kteří mají přemnožené kvasinky ve střevech. Jedná se o kvasinky rodu Candida Albicans. Průjem se objevuje zejména po požití jídel, které v sobě měly hodně cukru.

Někdy se střídá průjem se zácpou

V některých případech dochází k tomu, že se střídají průjmy se zácpou. Dochází k tomu právě třeba u přemnožených kvasinek. Uvnitř článku zácpa babské rady jsou popsány jednotlivé babské rady na zácpu.

© 2023 Sportovní centra a sportoviště | Powered by WordPress | Entries (RSS) | Comments (RSS) | Mimbo theme | Zásady ochrany osobních údajů