Nízký krevní tlak: Co říkají tabulky?

By • Lis 5th, 2013 • Category: Reklamní články

Nízký krevní tlak je sice lepší jak vysoký krevní tlak, ale také to není nic dobrého. Řekneme si co říkají tabulky na nízký krevní tlak. Neboli od jakých hodnot se jedná o nízký krevní tlak. Někdy se používá obborný název hypotenze.

Tabulky a hodnoty nízkého krevního tlaku

Pokud jdeme na prevetivní prohlídku ke svému obvodnímu lékaři, tak se vždy měří i tlak. Tabulky říkají, že za nízký tlak se bere, když jsou hodnoty krevního tlaku nižší než 100 torrů. Pokud jsou vaše hodnoty krevního tlaku nižší, tak se dle tabulek jedná o nízký krevní tlak.

Projevy a znaky nízkého krevního tlaku

Mezi projevy nízkého krevního tlaku patří větší unavenost. Často se objevuje také zvýšená bledost v obličeji. Někdy, když ráno rychle staneme z postele, tak se nám úplně zatočí hlava. Někdy mohou být přítomný pocit ny omledení, hlavně když ležíme a pak rychle vstaneme. Pokud máte nízký krevní tlak, tak by jste se měly těchto rychlých pohybů vyvarovat. Samozřejmě se objevuji i další příznaky nízkého tlaku.

Příznakem jsou i studené končetiny

Jedním z příznaků jsou také studené končetiny, někdy se používá také výraz chladné končetiny. Jedná se tedy o studené nohy a studené ruce. I v případech, kdy jsme v místnosti a je tam dostatečná teplota. Nízký krevní tlak způsobuje horší prokrvení mozku.

Léčení a řešení

Pokud má někdo nízký krevní tlak, tak se řeší primárně konkrétní příčina. Pokud za tím nestojí žádná příčina, tak se to někdy nechává bez léčby. Vždy záleží na tom, jak nízký je krevní tlak. Traduje se, že pomáhá pití kafe, ale to pomáhá na krátkou dobu. Takže se to dá označit spíše za pověru a mýtus.

© 2023 Sportovní centra a sportoviště | Powered by WordPress | Entries (RSS) | Comments (RSS) | Mimbo theme | Zásady ochrany osobních údajů