Limská borelióza

By • Dub 26th, 2013 • Category: Reklamní články

Limská borelióza je velmi nepříjemné onemocnění, které přenáší krev sající hmyz.

Borelióza a klíštata

Borelióza je většinou spojována pouze s klíšťaty, ale boreliózu může přenášet i další hmyz, který saje krev. Až už to jsou komáři či mouchničky. Ale stějně nejčastěji probíhá přenos na člověka přes ty klíštata. A to zejména pokud klíště není hned vytažené, čím déle je klíště na člověkovi, tím je větší šance, že se člověk nakazí boréliemi.

Borelióza a její příznaky

Nejčatěji se objevuje červená skvrna na kůži. Problém je v tom, že tato skvrna se nemusí objevit vždy a někdy tak probíhá borelilóza zcela bez příznaků. Jinak se objevují další příznaky, které jsme již dříve popisovaly v článku borelióza příznaky. Mohou to být zejména celkově chřipkové příznaky.

Léčení

Pokud se u vás objevily borelióza příznaky nebo máte podezření na toto onemocnění, tak je nutné co nejdříve navštívit vašeho ošetřujicího lékaře. Testy jsou však účinné až zhruba po měsíci, kdy si tělo udělá protilátky. Až pak jde protilátky prokázat. Někdy se raději nasadí antibiotika, ale o tom rozhoduje lékař. Zároveň je nutné brát probiotika, aby nebyla zničena střevní flóra.

Borelióza bez příznaků

Problémem bývá když se borelióza příznaky neobjeví. To pak často hrozí, že borelióza přejde do chronického stádia nebo hrozí dokonce neuborelioza. Kdy pak hrozí snížení kvality života. Ale u každého člověka má tato nemoc jiný průběh, takže to nejde přesně říci.

Tagged as: , , ,

is
Email this author | All posts by

Leave a Reply