Jak na pěstování bylin na zahrádce?

By • Čvc 4th, 2013 • Category: Reklamní články

Pokud máte zahrádku, tak by byla určitě škoda nedat prostor i bylinám i bylinkám. V dnešním článku si řekneme jak na pěstování bylin na vlastní zahrádce?

Byliny mají léčivé vlastnosti

Byliny a bylinky mají spoustu léčivých vlastností. Dříve těchto vlastností bylin hojně využivaly různé bylinářky. Dneš už málo kdo ví, která bylina na co učinkuje. A bylinkářky jsou v Českých zemích doslova na vymření. Mladá generace se totiž o byliny moc nezajímá a to je chyba. Postupně tak mizí znalosti o bylinách.

Na začátek zkuste pažitku a bazalku

Bylinou, která jde opravdu hodně snadno pěstovat a není o ní třeba téměř vůbec pečovat je pažitka. Ano, i pažitka má spoustu léčivých účinků. Ničí bakterie, ale také třeba plísně. Dále doporučuje píchnout na zahradu také bazalku, informační článek bazalka pěstování vám nabídne informace o tom, jak správně pěstovat takovou bazalku. Dobré je zkusit také tymián nebo třeba Oregáno.

Na vypálení červa

Určitě doporučuji si vypěstovat také Český česnek, česnek má doslova úžasné léčivé schopnosti. Ať už je to ničení bakterií, virů či plísní. Doporučuje se také při kandidóze, když jsou přemnožené kvasinky ve střevech. Silice z česneku jsou opravdu zdravé. Česnek si můžete vypěstovat i na vaší zahrádce, pomůže vám k tomu článek pěstování česneku, kde je uvedeno jak máte postupovat při pěstování česneku.

Využití bylin

Byliny můžeme využívat nejen na léčení díky jejich léčivým schopnostem. Ale bylinky jsou také skvělé jako koření. Ano správně by měla být v každém jídle nějaké čerstvé koření. A je možné využít čerstvé bylinky. Může se podívat na recepty online a hned budete vědět, jak máte správně ochucovat jednotlivé pokrmy a jídla.

© 2023 Sportovní centra a sportoviště | Powered by WordPress | Entries (RSS) | Comments (RSS) | Mimbo theme | Zásady ochrany osobních údajů