Artritida kolene a dalších kloubů v těle

By • Čvc 18th, 2013 • Category: Reklamní články

Revmatoidní artritida může postihnout koleno, ale také další kouby v těle. Revmatoidní artitida je autoimunitního charakteru.

Revmatoidní artritida je autoimunitní onemocnění

Revmatoidní artritida patří mezi autoimutní onemocnění. Vlastní imutní systém útočí chybně na zdravou tkáň, díky tomu vzniká chronický zánět a revmatoidní artiritida je na světě. O příčinách proč se nechá imunitní systém takto zmílit se v dnešní době spíše spekuluje.

Revmatoidní artritida: znaky a symtomy

Mezi hlavní příznaky revmatoidní artitidy patří určitě bolest kloubů. Na začátku se může objevit pouze ranní ztuhlost a bolest kloubů. Postupěn se to však zhoršuje. Když máknete na postižený kloub, tak je na omak teplý, protože tam probíhá zánětlivá reakce. Další příznaky jsme popisovaly ve starším článku revmatoidní artritida příznaky. Jsou jsou pěkně vypsané jednotlivé znaky revmatoidní artritidy.

Vyšetření u lékaře

Pokud máte podezření, že se u vás rozjela revmatoidní artritida, tak není dobré na nic čekat, a měly by jste naštívit vašeho lékaře. Ten vás případně ještě pošle ke specialistovi. Během léčby je důležitá také rehabilitace. Někdy lékař předepíše také léčivé lázně. Bohužel pobyty v lázních jsou v Česku stále více omezované.

Rozdíl mezi artrózou a artritidou

Stále si hodně lidí plete dohromady artrózu a artritidu. Přitom se jedná o dvě rozdílná onemocnění. Když se u někoho objeví artróza kolene, tak dochází k postupnému ničení chrupavky. To pak způsobuje stále větší bolesti kloubů. V případě artritidy je v kloubu přítomný zánět a kloub je na omak teplý. Nedochází však k ničení chrupavky.

© 2023 Sportovní centra a sportoviště | Powered by WordPress | Entries (RSS) | Comments (RSS) | Mimbo theme | Zásady ochrany osobních údajů